Kā labi izskatīties kadrā: padomi pasniedzējiem

“Baidos uzstāties vebināros, jo ekrānā slikti izskatos”. Mēģināsim izkliedēt šīs bailes. Dalīšos ar saviem laika gaitā iegūtajiem trikiem.

1) Uzstādiet izkliedētu apgaismojumu centrā un no sāniem. 

Gaisma ir vissvarīgākā lieta kadrā. Daudz svarīgāka par grimu un apģērbu (meitenes, es runāju nopietni). Vispirms mēs uzstādām gaismas, pēc tam viss pārējais.

Ir labi, ja gaisma krīt no priekšpuses. Turklāt izceliet to sejas pusi, kuri Jums pašam vislabāk patīk. Priekšplānā novietots sānu apgaismojums labi sader ar augšējo centra gaismas avotu, ja tāds ir.

Neveiksmīgi, ja gaisma atrodas virs, zem vai aiz jums. 

Pārāk spilgta gaisma akcentēs  trūkumus, tāpēc tā jāizkliedē, izmantojot aizkaru vai jākompensē ar citu gaismas avotu.

Jo sliktāka kamera, jo labākam jābūt apgaismojumam. Es dažreiz pat izmantoju reflektorus, lai atstarotu gaismu – tā ir balta skaidu plāksne, kas palikusi pāri pēc remonta.

Lasīt vairāk: Kā veidot vebinārus

2) Novietojiet kameru acu skatiena līmenī

Pareizs leņķis palīdzēs jums izveidot skaistu kadru. Ja kamera atrodas daudz zemāk vai augstāk par acu līmeni, piere un zods neizskatās proporcionāli. Neveiksmīgs leņķis parasti rodas, ja dators vienkārši atrodas uz galda. الكرابس

Vebināru laikā mans klēpjdators atrodas uz īpaša paliktņa. Es zinu, ka man labākais leņķis ir tad, ja kamera atrodas mazliet virs acu līmeņa un ir novietota nedaudz pa kreisi no centra. Jūtos neomulīgi, ja kādā pasākumā mani mēģina filmēt no labās puses. Vai vēl trakāk, ja runātājs tiek filmēts tuvplānā, kāju līmenī – tas liek runātājam izskatīties kā piemineklim un izjauc sejas un ķermeņa proporcijas. Vēl viena problēma – ja tiek filmēts no augšas, kad galva izskatās liela un kājas mazas.

Ļoti svarīgi ir noteikt veiksmīgu leņķi un izmantot to savā labā. Tas dod papildus pārliecību.

3) Veidojot video, pārliecinieties, ka kadrā redzamas Jūsu rokas vai vismaz pleci. 

Es saprotu, ka ne vienmēr ir ērti pārslēgt prezentācijas slaidus, bet mēģiniet atrasties atstatus no monitora, lai jūsu seja neizskatītos nedabiski liela. Tāpat arī nevajadzētu kadrā iekļaut tikai seju, “nogriežot” kaklu, lai Jūs neizskatītos kā runājoša galva. Izmantojiet žestus, lai padarītu attēlu dzīvīgāku.

4) Izvēlieties vienkrāsainu fonu.

Nestāviet pārāk tuvu fonam. Saskaņā ar portretu fotografēšanas vadlīnijām, vislabāk ir atrasties metra attālumā no fona. Tagad tīmekļa platformas ir sākušas veidot virtuālo fonu. Atcerieties, ja fona attēlā attēlotas dažādas mēbeles, tas piesaista auditorijas uzmanību, tāpēc pārdomājiet, kam jūs vēlaties pievērst uzmanību.

5) Izvēlieties vienkrāsainu apģērbu. 

Neizvēlieties apģērbus ar smalku rakstu vai svītrainiem elementiem. Ir labi, ja ir pietiekami daudz kontrasta, bet tajā pašā laikā krāsa neapžilbina acis. Izmantojiet pasteļkrāsas un esiet uzmanīgi, izvēloties spilgtas krāsas: stundu ilgam vebināram sarkana blūze var būt pārāk uzbāzīga. Es neiesaku piedalīties vebināros mājas drēbēs vai čībās, jo tas ietekmē jūsu pārliecību un iekšējo emocionālo stāvokli.

Еще по теме: Как подготовиться к учебному вебинару

6) Izvēloties grimu – pievērsiet uzmanību viendabīgam sejas tonim un izteiktām uzacīm, dabiskām uzacīm. 

Ja ir pareizi izvēlēts apgaismojums un vienmērīgs sejas tonis – jūsu tēls jau 90% ir veiksmīgs. Akcentējiet acis vai lūpas un izceliet vaigu kaulus. Man nesen tika uzdots jautājums, vai vebināru prezentētājiem ir kādas noteiktas grima vadlīnijas vai tendences. Mana atbilde –  svarīgākais, lai jūs justos ērti un skaisti.

Mati labāk izskatās izlaisti. Ja mati saņemti zirgastē, tad ir nedaudz grūtāk radīt veiksmīgu kadru. Bet vebināra laikā vairāk pievērsiet uzmanību tam, cik ērti Jūs jūtaties, tad viss izdosies.

7) Izvēlieties ērtu pozu un atrašanās vietu

Krēsls ar atzveltni ir piemērotāks nekā klubkrēsls. Tas ietekmē Jūsu pozu un no tās ir atkarīgs arī Jūsu izskats, kā arī balss un runas ātrums. Pašreiz ir tendence uzstāties vebināros stāvus. قوانين البلاك جاك Tad jūs brīvi  varat izmantot žestus un nerada neērtības sajūtu. ماهي لعبة البوكر Ja atrodaties stāvus, tad kamera ir jāpaceļ augstāk, vismaz līdz krūšu līmenim, lai ievērotu ķermeņa proporcijas. 

Novēlu Jums skaistus vebināru kadrus!